Zehra Bayır cinayetinin fezleke dosyası, Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi

Muğla’nın Milas ilçesinde çalıştığı eğlence mekanından alacağını istediği için öldürülen Zehra Bayır cinayetinin fezleke dosyasının, kamu davası açılması için Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildiği açıklandı.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Selimiye Mahallesi’nde 24 Temmuz 2022’de çalıştığı işletmede öldürülen ve cansız bedeni işletmenin bahçesindeki suni gölete atılan 18 yaşındaki Zehra Bayır cinayetinin fezleke dosyasının kamu davası açılması için Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildiği bildirildi.

Fezlekede Zehra Bayır’ın 24 Temmuz tarihinde gece saat 03.43 ila 15.45 saatleri arasında yaşamını yitirdiği belirtildi. Şüphelilerin kullanımlarında olduğu değerlendirilen araçlara ait plaka tanıma sistemi (PTS) ve şüphelilerin olay saatinde bulundukları yeri gösteren baz bilgilerini de gösteren HTS kayıtlarının mevcut olduğu ve dosyaya işlendiği bildirildi.

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezlekenin, şüpheliler hakkında yargılama yapmaya yetkili Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kamu davası açılması gerektiği kanaati ile gönderildiği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Muğla’nın Milas ilçesi Selimiye Mahallesi’nde, 24 Temmuz 2022 tarihinde bir eğlence mekanının bahçesindeki gölette Zehra Bayır’ın cansız bedeni bulunmuştu.

Bayır’ın, çalıştığı eğlence mekânından alacağını istemesi üzerine başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü öne sürülmüştü.

Bayır’ın cenazesi, Muğla Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından memleketi Konya’da toprağa verilmiş, olayla ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 4’ü mahkeme tarafından serbest bırakılırken Ö.İ, İ.İ. ve Ü.K. tutuklanmıştı.

Madde bağımlısı kardeşinin tedavi masraflarını karşılamak için Milas’a gelerek çalışmaya başlayan ancak parasını istediği için öldürüldüğü öne sürülen Zehra Bayır’ın kardeşinin tedavi masraflarının Ahbap Derneği tarafından karşılanacağı duyurulmuştu.