Seydikemer’de depremzede 11 sokak köpeği bakıma alındı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 11 sokak köpeğine bakıldığı açıklandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay’ın Kırıkhan ilçesinden, Muğla’nın Seydikemer ilçesine getirilen 11 sokak köpeğinin, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakıma ve tedavi altına alındıkları bildirildi.

“DUYGUSAL OLARAK ONLAR DA BU DURUMDAN ETKİLENİYOR”

11 köpeğin temizliğini ve bakımı merkezde görevli personel tarafından yapılırken, hayvanların da depremden duygusal olarak etkilendiğini ifade eden veteriner Berke Demiröz, “Can dostlarımızda fiziksel olarak bir yara ya da hasar yok fakat duygusal olarak ister istemez onlar da bu durumdan etkileniyor. Buradaki görevli arkadaşlarımızla 11 köpeğin tedavilerine devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Devletin tüm imkanlarını depremin yaralarını sarmak için harcadığını ifade eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Deprem, insanımızı olduğu kadar kedi, köpek başta olmak üzere can dostlarımızı da olumsuz etkiledi. Görevli personelimiz 11 köpeğe gerekli alakayı gösteriyor” açıklaması yaptı.