“Seni de koruyamadık, affet bizi kızım”

Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk, Hüseyin Can Gökçek isimli erkek tarafından katledildi. Sıla Şentürk’ün ölümüne ilişkin tüm Türkiye’den olduğu gibi Muğla’dan da tepkiler yükseldi.

Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk, Hüseyin Can Gökçek isimli erkek tarafından öldürüldü. Cinayetin ardından olay yerinden kaçan Gökçek, havalimanında yakalandı.

Giresun Valisi Enver Ünlü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün bir cani tarafından hayattan koparılan Sıla Şentürk kızımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Cinayet zanlısı kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı, süreci hassasiyetle takip ediyoruz” dedi.

Muğla’daki milletvekilleri ve belediye başkanları da Sıla Şentürk cinayeti ve kadın cinayetlerine sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla tepki gösterdi.

“ÇOCUKLARI VE KADINLARI KORUYAMAYAN BU DÜZEN DEĞİŞECEK”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, kadınların ve çocukların katledildiği bu düzenin değişeceğini ifade ederek, “Sıla Şentürk. Daha 16 yaşındaydı! Bir cani tarafından katledildi. Çocukları ve kadınları koruyamayan bu düzen değişecek” dedi.

“CEZASIZLIK POLİTİKASI POTANSİYEL KATİLLERİN ÖNÜNÜ AÇIYOR”

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ise, “Kelimelerin kifayetsiz kaldığı ve sözün bittiği yerdeyiz. Cezasızlık politikası potansiyel katillerin önünü açıyor. Artık somut adımlar atma zamanı, hem de bir dakika daha gecikmeksizin” ifadeleriyle cezasızlık politikasının kadınların ve çocukların yaşamına mal olduğunu belirtti.

“SENİ DE KORUYAMADIK, AFFET BİZİ KIZIM”

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha 16 yaşında bir ‘çocuk’ olan Sıla, ayrıldığı nişanlısı tarafından vahşi bir şekilde öldürüldü. Bu vahşi cinayet her yönüyle bizi harap etti. Seni de koruyamadık, affet bizi kızım” ifadelerini kullandı.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ise, “Sıla Şentürk henüz 16 yaşındaydı. Artık yeter” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

“GELECEK, HAYALLER, UMUTLAR”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Sıla Şentürk ile ilgili yaptığı paylaşımda “16 yaş, gelecek, hayaller, umutlar… Maalesef yine acı. Artık yeter” dedi.

“ARTIK DAYANACAK NE SABRIMIZ KALDI NE VİCDANIMIZ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “16 yaşındaki genç kızımız Sıla Şentürk’ü katlettiler. Artık dayanacak ne sabrımız kaldı ne vicdanımız” ifadeleriyle tepki gösterdi.

“SONUNUZ, BU GÜNAHSIZ İNSANLARDAN BİN BETER OLSUN”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Yeni ve üzüntü dolu bir sabahtan, kalbinde Bodrum sevgisi olan herkese günaydın. Bir tarafta, öldürülen 16 yaşında bir kız, diğer tarafta ise rol icabı üzüntüler, ezberlediğimiz klişe sözler. İki kız babası olarak sussam, gönül razı değil. Konuşsam, çok ağır konuşacağım, o da olmayacak fakat, bu ülkenin adam olamamış erkeklerine bir çift sözüm olacak. Sonunuz, bu günahsız insanlardan bin beter olsun.”

“ARTIK YETER”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “Giresun’da, henüz sadece 16 yaşında bir çocuk Sıla Şentürk zorla nişanlandırıldığı Hüseyin Can Gökçek tarafından öldürüldü! Sadece 16 yaşında bir kız çocuğu! Artık yeter” dedi.

“SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Yüreğimiz yanıyor! Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, sözün bittiği yerdeyiz” ifadelerine yer verdi.