Şahan Gökbakar’dan Akbelen Ormanı direnişine destek

Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda yapılmak istenen maden ocağına karşı bölge halkının nöbetine ünlü komedyen Şahan Gökbakar’dan destek geldi: “’Aklım ve kalbim sizinle!”

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de yer alan Akbelen Ormanı’na, Limak ve IC Holding’in kurmak istediği linyit maden ocağına karşı İkizköylülerin nöbeti 25 gündür devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yangın bahanesiyle 100 ağacın kesilmesi sonucu bölge halkı tepki göstermiş, jandarma ise nöbet tutan halkı alandan zorla çıkarmıştı. Jandarmanın müdahalesiyle karşılaşan İkizköylülere gelen destekler büyümeye devam ediyor. Akbelen Ormanı için direnen bölge halkına bir destek de ünlü komedyen Şahan Gökbakar’dan geldi.

“AKLIMIN VE KALBİMİN AKBELEN’DE OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTERİM”

Sosyal medya hesabından paylaştığı video ile Limak ve IC Holding’e tepki gösteren Gökbakar, “Sevgili dostlar, hepinize merhaba. Biliyorsunuz bu son dönemlerde özellikle 10-15 günlük süre zarfında çok ciddi ormanlık alanlarımızı kaybettik. 60-70 bin hektarın üzerinde kızılçam ormanımız yok oldu. Daha yangınların sıcağı sürerken, yanan ormanların dumanı tüterken, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy mevkisinde Akbelen Ormanlarına dozerler, ağaç kesme makineleri, yıkım ekipleri girdi. Kömür işletmesi yapmak için güzelim Akbelen Ormanlarını kesmeye kalkıştılar. Karşılarında o bölgedeki köylüler, yerli halk, doğa gönüllüleri ve çevre gönüllüleri durdu. Ben de buradan karşısında olduğumu ve oradaki herkesle beraber aklımın ve kalbimin Akbelen’de olduğunu belirtmek isterim. İnşallah bu yanlıştan dönülür” ifadelerini kullandı.