Muğla’da su baskınlarını önleme çalışmaları devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün rutin olarak gerçekleştirdiği dere ve yağmur suyu hatlarının bakım, onarım ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin il genelinde, aşırı yağışlardan kaynaklanabilecek su baskınlarını önlemek için gerçekleştirdiği dere yataklarını, yağmur suyu kanallarını ve mazgalları temizleme çalışmaları devam etti. Çalışmalar kapsamında 2021 yılı içinde 257 bin 822 metre dere, 32 bin 764 metre yağmur suyu kanal temizliği gerçekleştirdi.

EN FAZLA ÇALIŞMA FETHİYE’DE

13 ilçede devam eden yağmur suyu ve dere temizlikleri kapsamında en fazla çalışma Fethiye’de yapıldı. Ekipler yağmur suyu ve dere temizliği olmak üzere Fethiye’de toplam 61 bin 550, Bodrum’da 50 bin 527, Köyceğiz’de 45 bin 656, Milas’ta 36 bin 977 metre temizleme çalışması yapıldı.

“DERE YATAKLARI VE MAZGALLARA ÇÖP ATMAYALIM”

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada yapılan rutin çalışmalara rağmen dere yatakları ve mazgallara atılan çöplerin hatları tıkayabildiği söylendi ve şunlar ifade edildi: “Temizliklerin rutin olarak yapılmasına rağmen atılan çöp, moloz ve izmaritler hatları tıkayabiliyor. Yaşanan yağmur yağışlarında, su tahliyesinin verimli yapılabilmesi için dere yataklarına ve mazgallara lütfen çöp atmayalım.”