Milas Belediyesi üreticiden alıyor, yurttaşa dağıtıyor

Milas Belediyesi, Ortaca Sebze Meyve Kooperatifi’nden aldığı narenciyeleri Milas’ta ihtiyaç sahibi yurttaşlara dağıtıyor.

Milas Belediyesi, artan girdi maliyetleri ve düşük fiyatlar nedeniyle zorluk yaşayan narenciye üreticilerinden ürünlerini satın alarak, Milas’taki ihtiyaç sahibi yurttaşlara dağıtıyor. Ortaca Sebze Meyve Kooperatifi’nden satın alınan ürünler, koronavirüs vakalarının artışa geçtiği bu dönemde sağlıklı gıdaya erişemeyen yurttaşlara dağıtılıyor.

“BİZZAT ÜRETİCİNİN AYAĞINA GİDİP, ÜRÜNÜNÜ GERÇEK DEĞERİ İLE SATIN ALIYORUZ”

İkinci parti ürünlerin de Milas’a ulaşmasıyla ilçenin dört bir yanında dağıtımların başladığı bildirilirken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise çalışmalarla ilgili, “Narenciye üreticisi oldukça zor durumda. Artan girdi maliyetleri ile birlikte çiftçinin, üreticinin beli büküldü. Milas Belediyesi olarak üreticiyi desteklemek için bizzat üreticinin ayağına gidip, ürününü gerçek değeri ile satın alıyoruz. Aldığımız bu ürünleri ilçemizde ihtiyaç sahibi olan yurttaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz” ifadelerini kullandı.

Milas Belediyesi yürütülen çalışmalar ile ilgili “Halkın belediyeleri halk için çalışıyor” başlığıyla bir video yayınladı.