Marmaris’te dolu yağışı: İlçe beyaza büründü

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşanan dolu yağışının ardından ilçe beyaza büründü. Ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde orman yangınları ve selin ardından bir doğa olayı daha yaşandı. İlçede etkili olan dolu yağışı ilçeyi beyaza bürüdü.

İlçedeki cadde ve sokakları kaplayan dolu taneleri sebebiyle sürücüler ve yurttaşlar zor anlar yaşarken, Marmaris Belediyesi’nin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

“EKİPLERİMİZİN MESAİSİ GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR”

Marmaris Belediyesi’nden yapılan açıklamada çalışmalar ile ilgili, “Dolu yağışının ardından yağmurun gece boyu devam ettiği ilçemizde ekiplerimizin mesaisi gece gündüz devam ediyor. Merkezde ve merkeze uzak mahallelerde kontroller yapan belediye personelimiz sıkıntılı noktalara müdahalede bulunuyor. Gerek cadde ve sokaklarda gerekse vatandaşların evlerinde yaşadığı sorunlara çözüm bulmaya gayret gösteriyor” ifadeleri kullanıldı.

“BÜYÜKLERİMİZİN BİLE HİÇ GÖRMEDİK DEDİĞİ BİR DOLU FELAKETİNİ YAŞADIK”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise; bugün yaptığı paylaşımda, “Dün gece Marmaris’te büyüklerimizin bile hiç görmedik dediği bir dolu felaketini yaşadık. Meteorolojinin bildirdiğine göre 24 saatte 160.2 kilogram yağışın düştüğü ve halen de yağmurun devam ettiği ilçemizde ekiplerimiz 7/24 mesaide. Merkezde ve merkeze uzak mahallelerde büyük bir gayret ve fedakarlıkla tüm olumsuzluklara müdahale ediyor. Gerek cadde ve sokaklarda gerekse vatandaşların evlerinde yaşadığı sorunlara çözüm bulmaya gayret gösteriyor” dedi.