Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi: “Sinpaş ve Marmaris Belediyesi yıkım saçıyor”

Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi, Marmaris’e bağlı Hiasarönü Mahallesi’nde Özel Çevre Koruma Bölgesi içinde kalan sulak alana dair bir açıklama daha yaparak, alana moloz döken kamyonun Sinpaş/Kızılbük inşaat alanından döndüğünü öne sürdü.

Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi bir açıklama yaparak Marmaris’e bağlı Hisarönü Mahallesi’nde Belediye’ye ait alana Şinpaş Holding’in Kızılbük Gayrimenkul Şirketine ait otel ve devremülk projesinin inşaatından getirilen moloz ve kırmızı toprağın Hisarönü Mahallesi’ne döküldüğünü ve doğanın ağır biçimde tahrip edildiğini söylemişti.

Marmaris Belediyesi ise yazılı bir açıklama ile alanda çevre ile uyumlu bir şeklide “Piknik Alanı Projesi” yürütüldüğünü söylemişti.

Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi açıklamanın ardından konu ile ilgili bir video yayınladı.

Videoda konuşan Marmaris Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Ekoloji Birliği Eş Sözcüsü Halime Şaman şunları söyledi: “Bizim Belediye’mizden beklentimiz burayı bir an önce doğal güzelliklerine kavuşturmakken, yıkıcı faaliyetlerine devam ediyor. Dere yatağı tamamen molozlarla doldurulmuş burada. Belediye yaptığı açıklamada buranın üzerinde yeşillendirme çalışması yapacağını söylemişti. Şöyle yemyeşil bir doğayı bu hale getirdiler.”

TDA İnşaat Hafriyat Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne ait kamyonun alana moloz döktüğünü belirten Şaman, 35 HDZ 23 plakalı kamyonu takip ederek kamyonun Sinpaş/Kızılbük GYO’nun otel ve devremülk projesi inşaatına döndüğünün tespit edildiğini söyledi.

Video şu şekilde: