Gürün, Fethiye’deki kırsal kalkınma projelerini inceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye’deki kırsal kalkınma projelerini yerinde inceledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyükşehir Belediyesi Fethiyedeki kırsal kalkınma projelerini yerinde inceledi. Karaçulha Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yüzde 50 hibeli ceviz ve badem fidanı ceviz ve badem fidanı dağıtımına katılan Gürün, Yeşilüzümlü Mahallesi’ndeki koleksiyon bağı ve Karakeçililer Mahallesi’ndeki Sakız Ağacı Deneme Bahçesi’nin son durumları hakkında da bilgi aldı.

Gürün’e Fethiye ziyareti sırasında; CHP Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu, Fethiye Belediye Başkanı Âlim Karaca ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir eşlik etti.

Gürün, Karakeçililer Mahallesi’nde kurulan Sakız Deneme Bahçesi’ndeki incelemeleri sırasında sakız ağaçlarından havadan daldırma yöntemiyle üretilen sakız fidanlarının poşete alınmasının da startını verdi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Sakız Deneme Bahçesi ile ilgili şu ifadeler yer alıyor:

Sakız Deneme Bahçesi’nde hem bu konuda üretim yapmak isteyen üreticiler için eğitim alanı, hem de üretime başlamak isteyen üreticiler için fidan üretiminin yapılabildiği bir anaç fidanlığı bulunuyor. Talep eden üreticilere üretim materyali sağlayabilmek amacıyla fidan üretimine geçilen Sakız Deneme Bahçesi’nde tohum ve çelikle üretimi zor olan sakız ağaçlarından ‘Havadan Daldırma’ yöntemi ile fidan üretimi yapılıyor.”
default