Fethiye’de “TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek” gerçekleştirilecek

Muğla’nın Fethiye ilçesinde TYBA ile D-Marin Göcek Marina iş birliğinde, TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek’in bu yıl dördüncüsü yapılacak.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 5-9 Mayıs 2023’te Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) ile D-Marin Göcek Marina iş birliğinde, TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek’in dördüncüsü gerçekleştirilecek.

D-Marin Göcek Marina’da düzenlenen basın toplantısında konuşan TYBA Başkan Yardımcısı ve Komite Başkanı Selhan Cengiz, yat turizminde, ülkelerde karar verici mekanizmalarda bulunan birçok insanın ağırlandığını söyleyerek, gerçekleştirilecek etkinliğin amacının Türkiye’nin önde gelen teknelerini yurt içi ve dışından gelecek broker ve acentelerle paylaşmak olduğunu vurguladı.

“BU YIL SAYI DAHA DA ARTACAK”

Geçen yıl etkinliğe 23 ülkeden 45’i yabancı 300 broker katıldığını hatırlatan Cengiz, “Bu yıl sayının daha da artacağını ve özellikle yabancı katılımcı sayısının 100’ü bulacağını düşünüyoruz. Bu çok önemli, çünkü ülkemizin tanıtımına direkt faydası var. Katılan her broker, kendi ülkesine gittiğinde bizim teknelerimizi anlatacak. Misafirlerine ve müşterilerine bizim teknelerimizde tatil yapmasını teşvik edecek ve pazarlayacak” diye konuştu.

Sektörde standartları yükseltmek ve Türkiye yat turizmi tanıtımına fayda sağlamak için mücadele ettiklerini belirten TYBA Başkanı Güneş Aysun ise İngiltere, İspanya gibi pek çok ülkede sektör etkinliklerine katıldıklarını ifade ederek, sektörün içerisinde sağlıklı bir rekabet olması için gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydetti.

İlk defa bu yıl yat kiralama kontratı hazırladıklarını dile getiren Aysun, hizmeti online olarak üyelerin kullanımına sunduklarını anlattı.

Akdeniz yat turizminin önemli organizasyonlarından kabul edilen etkinliğin toplantısına, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı ile D-Marin Göcek Marina Müdürü Bora Ergezgin de katıldı.