Fethiye’de Sevgililer Günü temizliği

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Fethiye’de “Şehrinize sevginizi gösterin” sloganıyla çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Fethiye Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü, Keep Fethiye Clean/Fethiye Temiz Kalsın, Göcek Kültür ve Dayanışma Derneği, Doğa için El Ele Grubu, MAG-AME Derneği, Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Son Çöp Bükücüler Grubu ve çok sayıda vatandaş, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Fethiye Yarımada’da temizlik yaptı.

200 POŞET ÇÖP TOPLANDI

“Şehrinize sevginizi gösterin” sloganıyla yapılan etkinlikte yarımada da temizlik çalışması gerçekleşti. Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancı grupların da katılım sağladığı organizasyonda 200 poşet çöp toplandı.

“SEVGİMİZİ DOĞAMIZI KORUYARAK GÖSTERECEĞİZ”

Etkinliğe katılan Fethiye Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Biz bugüne bir anlam katmak istedik. Sevgimizi, doğamızı koruyarak, temizlik yaparak göstereceğiz. Gerçekten çok ciddi bir katılım var. Artık insanlar bizim sesimizi duydular. Bugün bu etkinliğe gelen herkese çöp toplama aparatı hediye edeceğiz. Hem de katılım sağlayan gruplara plaket takdim edeceğiz. Bu tür etkinlikler ile toplumun tamamı da kirletmemeyi öğrenecek. Herkes sevgisini kirletmeyerek gösterecek” dedi.