Fethiye’de Şehit Fethi Bey anıldı

Fethiye’ye ismini veren ve Türk havacılık tarihinin ilk pilotlarından olan Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey için ölümünün 109’uncu yılında anma töreni düzenlendi.

Türk havacılık tarihinin ilk pilotlarından olan ve Muğla’nın Fethiye ilçesine ismini veren Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey ölümünün 109’uncu yılında anıldı. Şehit Fethi Bey Parkı’nda düzenlenen anma töreninde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, anıt önüne çelenk bıraktı.

Kahramanmaraş depremleri nedeniyle sade bir program eşliğinde gerçekleştirilen anma törenine; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Dalaman Garnizon Komutanı Albay Halil Gökçe, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adına Binbaşı Serhan Oğuz, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, Türk Hava Kurumu temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları ve yurttaşlar katıldı.

“DEPREMLER NEDENİYLE TÖRENİMİZİ SADE BİR ŞEKİLDE YAPTIK”

Fethiye Belediye Bandosu tarafından İstiklal Marşı’nın çalınmasının ardından anıta çelenk koyuldu.

Fethiye’ye çok sayıda depremzede geldiğini belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Depremzede vatandaşlarımızı en iyi şekilde ağırlıyoruz. Bu sene Şehit Fethi Bey anma törenimizi sade bir şekilde yaptık. Şehrimizin ismini aldığı Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey’e Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.