Fethiye’de “4’üncü Göcek Ot Yemekleri Festivali” düzenlendi

Fethiye’de, yörede yetişen otlar ve otlardan yapılan yemeklerin tanıtıldığı 4’üncü Göcek Ot Yemekleri Festivali’ne yurttaşlar ciddi katılım gösterdi. Festivalde 180’in üzerinde stant açıldığı belirtildi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından 4. Göcek Ot Yemekleri Festivali dün (27 Mart) düzenlendi. Festivalde, yörede yetişen otlar ve otlardan yapılan yemekler tanıtıldı ve satışa sunuldu.

Festivalde, aralarında yöresel kıyafet giyenlerin de bulunduğu katılımcılar halk oyunları oynadı.

ONUR UGAN: AMACIMIZ YÖRESEL OT VE YEMEKLERİMİZİN GELECEK KUŞAKLARA AKTARILMASI

Festivale katılan Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Onur Ugan salgın nedeniyle iki yıl ara verdikleri festivalin dördüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Festivalde 180’in üzerinde stant açıldığını belirten Ugan, “Amacımız yöresel ot ve yemeklerimizin gelecek kuşaklara aktarılması. Katılım ve ilgiden memnunuz. Otlarımızın hepsi, bölgenin dağları ve tarlalardan toplandı. Yemekleri buradaki insanlar pişirdi.” dedi.

KARACA: ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise geleneksel hale getirdikleri etkinliğe ciddi bir katılım olduğunu ifade etti. Karaca, “Bu yıl buradaki dernek üyelerimizle birlikte devam ettiriyoruz. Sizle de görüyorsunuz yöremizin ürünlerinin sahiplenilmesi adına güzel bir etkinlik. Çok ciddi bir katılım var. Önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek istiyoruz. Ben tekrardan sizlerin huzurunda emek veren Göcek’teki bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.