CHP’li Alban’dan Bakan Pakdemirli’ye: Cumhuriyet tarihinin en beceriksiz bakanı

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye “Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en beceriksiz bakanı sensin” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 2022 yılı bütçe görüşmeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi görüşmesinde konuşan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, tarım politikalarına ve orman yangınlarına vurgu yaparak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştirdi.

Orman yangınlarıyla ilgili konuşan Alban, “Muğla’nın yüzde 68’i orman olan fakat ne yazık ki yangında doğru düzgün müdahale edilemedi. Bir helikopter geldi, 5 helikopter duyurdunuz. Bir uçak keşif yaptı, ‘2 uçak yangına müdahale ediyor’ dediniz ama bunlar asılsızdı, doğruları söylemediniz. Halkı kandırdınız, kamuoyunu yanılttınız” dedi.

“YANAN ORMANLARIN HESABINI KİM VERECEK?”

Bakan Pakdemirliye sorular yönelten Alban, “Orman yangınlarıyla ilgili, yapmış olduğunuz ihale esnasında ekip-ekipmana verdiğiniz rakam ne kadardır? Yangın anında ne kadarlık uçak ve helikopter kiraladınız? Ne kadar kamu zararı oluştu? Oluşan bu kamu zararında sorumlu kimdir? Yanan ormanların hesabını kim verecek?” diye sordu.

“GELMİŞ GEÇMİŞ EN BECERİKSİZ BAKAN”

Sözlerinin sonunda Bakan Pakdemirli’ye istifa edip etmeyeceğini soran Alban, “Sayın Bakan merak ediyorum; Orman Genel Müdürü istifa etti mi? Sizin uzmanlık alanınız nedir bilmiyorum. Eğer tarımsa, tarım iflas etti; eğer ormansa, orman yandı bitti kül oldu. Acaba bu başarısızlıkla, bu öngörüsüzlükle yönettiğiniz bu bakanlıkta, Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en beceriksiz bakanı olarak istifa edecek misiniz? Bunu gerçekten merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

One thought on “CHP’li Alban’dan Bakan Pakdemirli’ye: Cumhuriyet tarihinin en beceriksiz bakanı

Comments are closed.