Bodrum’da toplumsal cinsiyet rolleri eğitimleri yeniden başladı

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu 2019’da başlattığı ve koronavirüs salgını nedeniyle ara verdiği eğitimler yeniden başladı.

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu tarafından 2019 yılında başlayan ve koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen toplumsal cinsiyet rolleri eğitimlerine yeniden başlandı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Birimi’nin koordinasyonu ile Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nden Figan Erozan’ın sunumu eşliğinde eğitimler, 9 ve 11 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilirken, eğitim kapsamında belediye personeline; 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Kitapçığı da değıtıldı.

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu eylem planı kapsamında düzenlenen Kadın Buluşmasının 3.sü, 19 Ağustos 2021 tarihinde saat 14.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Toplantıda, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 8 Mart 2020 tarihinde imzaladığı CEMR’in (Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı) gereklerinden biri olan Yerel Eşitlik Eylem Planı (YEEP) sürecini değerlendirilecek.