Akbelen Ormanı için kritik gün

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de yer alan Akbelen Ormanı’na 7 Eylül’de bilirkişi heyeti gidecek.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de yer alan Akbelen Ormanı’nda doğa katliamına karşı direniş sürüyor. 740 dönümlük ormanlık alanın Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi‘ne (YK Enerji) tahsis edilmesine karşı açılan davanın bilirkişi incelemesi 7 Eylül Salı günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek. İkizköy’e gelecek olan bilirkişi heyeti, Akbelen Ormanı’nın geleceğine karar verecek.

“KÖMÜR İSİ YERİNE TEMİZ HAVA SOLUMAK İÇİN”

‘İkizköy İnsanca Yaşam için Direniyor’ Twitter hesabından yapılan açıklamada, 7 Eylül’de İkizköy’de toplanma çağrısı yapıldı: “Bilirkişi heyeti 7 Eylül’de İkizköy’ün geleceğini belirlemek için Akbelen Ormanı’na geliyor. Sen de çocuklar kızılçamların gölgesinde özgürce uçurtma uçursunlar istiyorsan bize destek ol. Kömür isi yerine temiz hava solumak için.”

TARKAN: HEYET, UMARIM DOĞRU KARARI VERİR

Ünlü sanatçı Tarkan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dilerim ki 7 Eylül’de bölgeye gidecek heyet, İkizköy’ün Akbelen Ormanlarını koruyacak olan doğru kararı verir. İklim krizi kapımıza dayanmışken zaten doğamız için aksi kararlar veremeyiz artık. Kaybedecek hiç vaktimiz yok” ifadelerine yer verdi.