AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen, milletvekili aday adayı oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde partisinin ilçe binasında ilçe yönetim kurulu ve partililerin katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, üç yılı aşkın süredir yaptığı ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini dile getirdi.

Bunun bir bitirme olmadığı tam tersine bir başlama olduğunu belirten Gökmen, “Bugün itibarıyla 28’inci Dönem Muğla Milletvekilliği aday adayıyım. Öncelikle bu görev için bize yetki veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu görevler, bizim için verilmiş görevlerdir. Bu bir bitme değil, tam tersine başlamadır. İstifa edilip bu gibi görevlere aday olurken bir takım söylentiler olur. Arkadaşlar bu konu, hiçbir şekilde bir görevden alma değil tam tersine bizim yakamıza takılmış büyük bir madalyadır” diye konuştu.

“HERKESİN HAKKINI HELAL ETMESİNİ BEKLİYORUM”

Tamamıyla genel merkezin izin vermesiyle istifa edilebileceği ve aday adayı olunabileceğini söyleyen Gökmen, “Çünkü bizde diğer siyasi partiler gibi bir görevdeyken diğer göreve aday adayı olunamaz. Tamamıyla genel merkezin izin vermesiyle istifa edilebilir ve aday adayı olunabilir. Biz Bodrum’da çok da siyasi geçmişi olmayan arkadaşları duyuyoruz, buna benzer spekülatif konular söylüyorlarmış. Hayır arkadaşlar. 1991 yılında Musa Gökbel’den bu yana Bodrum’dan milletvekili çıkmamış. Muğla’nın en büyük ilçesi olmamıza rağmen meclise herhangi bir temsilci gönderememişiz. Ben bu göreve talibim. Tüm Bodrumluların desteklerini bekliyorum. Görev dönemim boyunca kırdığımız, üzdüğümüz insanlar varsa hepsinden teker teker özür diliyorum. Herkesin hakkını helal etmesini istiyorum. Aynı şekilde benim de kimsenin üzerinde hakkım varsa sonuna kadar helal olsun” ifadelerini kullandı.

“DÖRT İLÇE BAŞKANIMIZ DAHA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAK”

Ortaca, Seydikemer, Fethiye ve Yatağan ilçe başkanlarının da milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden istifa edeceğini belirten Gökmen, “Muğla teşkilatındaki üyelerimize, mahalle başkanlarımıza, ilçe yönetim kurulu üyelerimize temayül yapılacak. Bu temayülün ardından genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın takdiriyle sıralama belirlenecek ve ilan edilecek. Bugün benim haricimde dört ilçe başkanımız daha milletvekili aday adaylığı için kolları sıvıyorlar. Görevlerinden istifa edip aday adaylığıyla alakalı gerekli dilekçeleri veriyorlar. Ortaca, Seydikemer, Fethiye ve Yatağan ilçe başkanlarımız aynı açıklamayı yapacaklar” dedi.

Kendisinin istifasının ardından kimin ilçe başkanı olacağı sorusuna yanıt veren Gökmen, “Biz bu toplantıdan önce yönetim kurulu üyelerimizle bir toplantı yaptık. Tüzük gereği prosedür bu şekilde işliyor. Destekleyeceğimiz bir arkadaş bu görevi sırtlayacak. Genel merkez temayül yoklamasını birkaç gün içerisinde yapacak ve görevi seçimlere kadar devam ettirecek” açıklaması yaptı.