Yete Gari Platformu 1 Mayıs’ı işaret etti: “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”

Datça Yete Gari Platformu, “Geçinemiyoruz, Yete Gari” mitinginin ardından 1 Mayıs’ı işaret ederek, mücadelelerini 1 Mayıs’a taşıyacaklarını açıkladı.

Muğla’nın Datça ilçesinde, zamlar ve hayat pahalılığınba karşı “Geçinemiyoruz, Yete Gari” sloganıyla miting düzenleyen Yete Gari Platformu, sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, yapılan mitingin bir başlangıç olduğuna vurgu yapılırken, mücadelenin 1 Mayıs’a taşınacağını açıklandı.

“BİR ŞEYLER YAPMAK, BİR ŞEYLER SÖYLEMEK GEREKİYOR”

“Bu daha başlangıç mücadeleye devam. Şimdi sorunlarımızı ve taleplerimizi 1 Mayıs’a taşıma zamanı” başlığıyla yayınlanan açıklamada, “Datça’da son haftalarda ‘Geçinemiyoruz, Yete Gari’ diye bir ses yükseldi. O sese başka sesler de katıldı ve yüzlerce insan büyük bir coşkuyla sokakları ve meydanı doldurdu. Biliyoruz ki o ses ve söz herkesin ortak hissiyatını yansıtıyor. Canımız yanıyor. Adım atamaz, nefes alamaz hale geldik. Bir şeyler yapmak, bir şeyler söylemek gerekiyor. Kendi köşelerimize çekilip konuşmanın bir faydası olmadığının da farkındayız. Bizi yönetenler bu durumdan rahatsız olduğumuzu görsün istiyoruz ve bunu da çok iyi gösterdiğimizi düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

“BU ISRAR SADECE DATÇA’DA KALSIN DA İSTEMİYORUZ”

Açıklamanın son bölümünde mücadelenin Datça sınırlarını aşması istendiği belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

“Datça çıkarttığı ses ile ülke gündeminde önemli bir yer işgal etti. Yeter mi? Elbette yetmez. Bir kere sokağa çıktık diye ne zamlar geri alınacak ne de gelirlerimiz artacak. Ama bu konudaki ısrarımız bilinsin istiyoruz. Hatta bu ısrar sadece Datça’da kalsın da istemiyoruz. Herkes ısrarını göstersin, yayılsın ve bitsin artık bu karanlık günler. Mitingde de söylediğimiz gibi; insanca yaşamak istiyoruz ve diyoruz ki: Bu daha başlangıç mücadeleye devam!”