Yerel Tohum Merkezi’nden 45 günde 4 bin 500 paket ata tohumu gönderildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Yerel Tohum Merkezi’nden yurttaşlara 45 günde 4 bin 500 paket ücretsiz yerel tohum gönderildiği açıklandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında hizmete açılan ve 968 çeşit yerel tohumun bulunduğu Yerel Tohum Merkezi’nden; Türkiye’nin dört bir yanından talepte bulunan yurttaşlara, 45 günde 4 bin 500 paket ücretsiz yerel tohum gönderildiği bildirildi.

EN FAZLA BEŞ ÇEŞİT YEREL TOHUM ALINABİLDİĞİ AÇIKLANDI

Yurttaşların yereltohum.mugla.bel.tr adresinden en fazla beş tür yerel tohum talep edebildiği belirtilerek; domates, biber, patlıcan, fasulye, nohut, börülce, salatalık, bamya, kavun, marul, kabak gibi değişik tür ve bu ürünlerin çeşitlerinden tercih edilen tohumların ‘Tohum Talep Formu’ doldurularak adreslere gönderildiği bildirildi.

Yerel Tohum Merkezi’ne müracaat eden yurttaşların şubat ayı başından mart ayı sonuna kadar tohum talebinde bulunabildiği açıklandı.

MERKEZDEN DE TOHUM DAĞITIMI YAPILDIĞI BİLDİRİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezi’ne belediyenin resmi web sayfası üzerinden talep alınırken, çok sayıda yurttaşın merkeze gelerek tohumlarını karşılayabildiği belirtildi.