Yakup Otgöz milletvekili aday adaylığını açıkladı

Seydikemer Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Yakup Otgöz, Belediye Hizmet Binası önünde milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Seydikemer Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Yakup Otgöz, bugün (17 Mart 2023) saat 14.30’da Belediye Hizmet Binası önünde 28’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi’nde AK Parti Muğla Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Seydikemer Belediyesi önündeki tören alanında gerçekleşen milletvekili aday adaylığı açıklamasına; Seydikemer Belediye Başkan Vekili Bayram Önder Akdenizli, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ula Belediye Başkanı Özay Türkler, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ali Büklü, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy, AK Parti Seydikemer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker, Belediye Meclis üyeleri, Cumhur İttifakı’nın parti temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu Temsilcileri, muhtarlar ve yurttaşlar katıldı.

“ÇALINMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”

Otgöz’ün Muğla Milletvekili aday adaylığı basın açıklamasında konuşan AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ali Büklü, “Bugün buraya yıllardır Seydikemer’imiz için çalışan, gecesine gündüzüne katarak yatırımların ilçemize gelmesi için yoğun mesai harcayan, çok değerli abim, dava arkadaşım Yakup Otgöz’ün AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığı açıklamasından dolayı toplanmış bulunuyoruz. 2014 yılından beri başarılı bir şekilde Belediye Başkanlığı görevini yapan Yakup Otgöz’e ve İlçe Başkanı’mız Salih Gümüş’e çıkmış oldukları bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Sayın Salih Gümüş’ten devir aldığım İlçe Başkanlığı’nı layıkıyla yapmaya gayret edeceğim. Cumhurbaşkanı’mız ve Genel Başkan’ımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti Seydikemer Teşkilatı olarak 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler için canla başla çalışacağız. Çalınmadık kapı bırakmayıp, gönüller kazanacağız” diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Otgöz’ün adaylık açıklaması daveti için toplandıklarını belirten Seydikemer Belediye Başkanı Vekili Bayram Önder Akdenizli, “Yaklaşık 35 yıl önce siyasete muhtarlıkla başlayıp, bölgemiz siyasetinde öncü olmuş, son olarak Beşkaza’mızın yeni ilçesi Seydikemer Belediye’mizde, 2 dönemdir belediye başkanlığını başarıyla yürüten, birlikte çalışma fırsatı bulduğum, örnek aldığım, ağabeyim Sayın Yakup Otgöz; Muğla’mıza hizmet etme yarışında milletvekilliği adaylığı için görevinden ayrılmıştır. Seydikemer’imize hizmetlerinden dolayı bir kez daha sizlerin huzurunda Seydikemer’in bir evladı olarak, şahsım ve hemşerilerim adına sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. ‘Durmak yok yola devam’ parolası ile Sayın Cumhurbaşkanı’mızı tekrar başkan seçeceğiz. Muğla’mızdan daha fazla milletvekili gönderebilmek için mazeret üretmeksizin, hep birlikte gece gündüz çalışacağız. Her şeyden önce Türkiye diyerek, bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız” ifadelerini kullandı.

“ALLAH ÜLKEMİZİ, MİLLETİMİZİ HER TÜRLÜ AFETLERDEN MUHAFAZA EYLESİN”

Deprem ve sel felaketinde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmasına başlayan AK Parti Muğla Milletvekili aday adaylı Yakup Otgöz, “Maalesef deprem acısı yüreğimizdeki tazeliğini korurken; depremden büyük yara alan Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya illerimizde sel felaketi de yaşandı. Devlet Millet el ele vererek hem deprem hem de sel felaketinin üzerinden birlik ve beraberlik içinde kalkacağız. Allah ülkemizi, milletimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin” açıklaması yaptı.

Seydikemer’e dokuz yılda yaptığı hizmetleri anlatan Otgöz, “Karadere Muhtarlığı ile başlayan siyasi hayatım, siz değerli halkımın desteğini alarak 1999 seçimlerinde Karadere Belediye Başkanlığı, 2014 yılında da Seydikemer kurucu Belediye Başkanlığı olarak devam etti. 2014 yılı seçimlerinde yeni ilçe olan Seydikemer’i bana emanet eden kıymetli Seydikemerli hemşehrilerim, 2019 seçimlerinde de desteklerini esirgemediler” dedi.

Hizmetlerin çok daha fazlasını Muğla için yapacağını söyleyen Otgöz, “Şöyle 9 yıl öncesine dönüp baktığımızda ilçemiz için hayal olan birçok yatırımın, projenin bugün gerçekleştiğini görüyoruz. Kimseyi incitmemeye, kırmamaya özen göstererek, gönül kazanarak sürdürdüğüm belediye başkanlığı görevim boyunca seçim çalışmalarında verdiğim sözleri çalışma arkadaşlarımızla gerçekleştirmeye çalıştık. Seydikemer’i Muğla’nın parlayan yıldızı haline getirdik. İlçemiz de yaptığımız hizmetlerin çok daha fazlasını Muğla’mız için yapacağız” ifadelerini kullandı.

“BEŞKAZALILARIN VE MUĞLALI KARDEŞLERİMİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUM”

Belediyeciliğin uzun soluklu bir hizmet yolu olduğunu ve bu yolda dokuz senedir gece gündüz çalıştığını belirten Otgöz, “Doğduğum topraklara vefa borcunu hizmetle, yatırımla ödemeye çalıştım. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri yerine getirmeye çalıştım. Bölge hayvancılığının gelişmesine büyük katkı sağlaması beklenen Çobanisa Mahalle’mize kurulacak Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) Beşkaza coğrafyasına kazandırdık” diye konuştu.

İlçeye Millet Bahçesi sözü olduğunu hatırlatan Otgöz, “Bugün geldiğimiz noktada Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, Cumhuriyet Mahallesi Eşen Çayı kenarında Millet Bahçesi için yapım çalışmalar hızla devam ediyor. İçinde yürüyüş bandı, bisiklet yolu, kafeteryası, yeşil alanıyla birlikte güzel bir alan olacak. Geleceğe dönük yüzüyle, çocuklarımızı da unutmadık. 2014 yılından bu yana 18 adet halı saha, iki adet voleybol ve basketbol sahası, iki adet tenis kortu sahası ve 86 adet çocuk oyun grubu kurulum çalışmasına imza attık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ’nin Seydikemer’de toplam 304 adet konutun kura çekimleri gerçekleştirildi. TOKİ inşatları inşallah en kısa sürede başlayacak” açıklaması yaptı.

Otgöz son olarak, “Beni Belediye Başkanı olarak bu makama layık gören Seydikemer halkına teşekkürü bir borç bilir, bu toprakların yörük çocuğuna haklarınızı helal etmenizi isterim, benden yana hakkım varsa hepinize helal olsun. Bu süreçte tüm Beşkazalıların ve Muğlalı kardeşlerimin desteğini bekliyorum. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

Konuşmaların ardından Seydikemer Belediye Başkanı Vekili Bayram Önder Akdenizli, Yakup Otgöz’e bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, çiçek ve plaket takdiminde bulundu.