Yakup Otgöz: “İmar Planı bittikten sonra çok güzel bir Seydikemer olacak”

Seydikemer Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “İmar Planı bittikten sonra çok güzel bir Seydikemer olacak” dedi.

Seydikemer Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında toplandı. Toplantıda konuşan Otgöz, İmar Planı tamamlandıktan sonra çok güzel bir Seydikemer olacağını belirterek, Seydikemer’in yaşanılacak bir kent olması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

“SEYDİKEMER’E 650 TANE TOKİ KONUTU YAPILACAK”

Otgöz, 2021 Yılı Faaliyet Raporu görüşülmesinde yaptığı konuşmada, “En önemli konu İmar Planı. Seydikemer Merkezin 1075 dönüm yeri biz hazırladık. Cuma olmasa da pazartesi günü Muğla Büyükşehir’e teslim edeceğiz. Seki’de de çalışmalarımız sürüyor, çok az bir işimiz kaldı. Zorlar, Uğurlu, Seydiler, Kıncılar bu mahallelerde de çalışmaya başladık. İnşallah bu bittikten sonra onu da faaliyete geçireceğiz. Tabi ki ÖÇK Bölgesi olarak sınırlar genişledi. Karadere, Kumluova, Karaköy, Çukurincir, Gölbent’in bir kısmı, yoldan Karadere’ye bakan kısmı, Dodurga’nın bir kısmı buralarda planlama yapılacak. Biz bunları takip ediyoruz. Seydikemer’de TOKİ alanı için 77 dönüm 500 metrekare bir yeri Milli Emlak’a devrettik. TOKİ oradan alıyor. İnşallah İmar Planı kısa zamanda bittikten sonra TOKİ başlayacak. Yani Türkiye’de ilk defa geçici 16 maddeden Muğla’da Seydikemer, Mersin’de Mezitli olarak 2 ilçeye verdiler. Seydikemer’e 650 tane TOKİ Konutu yapılacak inşallah. Bunun da takipçisi olacağız. Saklıkent’te Cam Teras Projemiz var. Onu da faaliyete geçirebilirsek Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz. İnşallah faaliyete geçirirsek Seydikemer, Fethiye ve Kaş’ta turizm 12 ay olur diye düşünüyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA BIRAKABİLECEĞİMİZ EN GÜZEL MİRAS DİYEBİLİRSİNİZ”

Seydikemer için ellerinden gelen işleri yapmaya gayret ettiklerini belirten Otgöz, “Biz Seydikemer için elimizden gelen işleri yapmaya gayret ediyoruz. Bu ayın içerisinde de Gençlik ve Spor Bakanlığından futbol sahamızın yapımı, tribünü, soyunma odaları, Gençlik Merkezi, 3 mahallemize de Spor Toto’dan halı saha yapacağız. Bunların da protokolünü yapıp ihaleye çıkacağız. Ben sizlere de teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik içinde Seydikemer’i yaşanılacak bir kent olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ama İmar Planı bittikten sonra çok güzel bir Seydikemer olacak. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en güzel miras diyebilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

KIZILAY’A TAŞINMAZ DEVREDİLDİ

Ayrıca, mülkiyeti Seydikemer Belediyesine ait olan Kemer Mahallesi’nde Menekişalanı Mevkii’nde bulunan taşınmaz oy birliği ile Kızılay’a devredildi. Devir hakkında konuşan Otgöz, Kızılay’ın her an ve her şartta yurttaşların yanında olduğunu ifade ederek, “İnşallah Seydikemer’de zor günlerde vatandaşlarımızın yanında oluruz” dedi.

10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda kararlar oy birliği ile meclisten geçti.