Vatan Partisi’nden Muğla’da elektrik zammı açıklaması

Vatan Partisi Muğla İl Başkanlığı, Türkiye Gençlik Birliği ve Ucuz Elektrik Platformu ile birlikte Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi.

Vatan Partisi Muğla il Başkanlığı, Türkiye Gençlik Birliği ve Ucuz Elektrik Platformu; elektrik zamlarıyla ilgili Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamada, elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması talep edilerek, “Halkın Türk Bayrağı altında haklı eylemlerinin başarısı için sorumluluk üstleniyoruz” denildi.

“ENERJİ DAĞITIMI KAMU HİZMETİDİR”

Vatan Partisi Muğla İl Sekreteri Uğur Kaçar’ın okuduğu basın açıklamasında, “Devlete ait elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi. Sonuçlarını yaşıyoruz. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine bindi. Özel şirketler, devletten aldığı elektriği aşırı kârla satıyor. Enerji dağıtımı kamu hizmetidir! Dahası, enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için şarttır. Enerji, kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir. Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere geçilmelidir. Nükleer enerji üretiminin geliştirilmesi Türkiye’nin geleceği açısından şarttır. Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Millî Hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır” ifadelerine yer verildi.

Basın açıklamasının ardından, “Ucuz Elektrik ve Güvenlik için Kamulaştırma” imza kampanyasına ve broşür dağıtımına devam edildiği bildirildi.