Uluslararası karikatür yarışması başvuruları başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Yangın” temalı üçüncü Uluslararası Karikatür Yarışması başvuruları başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Karikatür Yarışması’nın teması “Yangın” olarak belirlendi. Altı yıl boyunca ulusal olarak düzenlenen yarışma son iki yıldır uluslararası olarak düzenleniyor. Yangınların nedenlerini, zararları, ekolojik sisteme, canlılara ve ekonomiye etkilerini konu alan karikatür yarışmasının başvuruları 20 Mayıs 2022 tarihinde son bulacak.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şevket Yalaz, Sait Munzur, Abdülkadir Uslu, Sarkis Paçacı, Mehmet Selçuk gibi karikatürcülerin yanı sıra Mizah Yazarı Savaş Ünlü’nün ve Büyükşehir Belediyesi temsilcisinin seçici kurul olarak belirlendiği yarışmada jüri toplanma tarihi 28 Mayıs olarak duyuruldu.

“Pandemi-COVİD-19” konulu ikinci Uluslararası Karikatür Yarışması birincisi Shahrokh Heidari’nin eseri

SONUÇLAR 8 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yarışma sonuçlarının 8 Haziran 2022 tarihinde açıklanacağı duyuruldu. Yarışma şartnamesine www.mugla.bel.tr internet sitesinden ulaşılabileceği söylendi.

Ayrıca, “Yarışmacıların şartnameye uygun olarak hazırlanmış eserlerini karikatü[email protected] adresi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Menteşe-Muğla adresine ulaştırmaları gerekiyor.” denildi.