Ülkü Ocakları Başkanı’ndan milletvekiline: “Seni ve avarelerini uyarıyorum”

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu sosyal medyada anan İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun hakkında açıklama yaptı.

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun görsellerini paylaşarak ölüm yıl dönümünde anan İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı ve İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun hakkında sert bir dille açıklama yaptı.

Demirel’in açıklamasında Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini İYİ Partililerin ağzına alamayacağı yönünde ifadeler bulunurken, “İP’in Muğla ayağı Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun resimlerini gerek kurumsal gerek şahsi hesaplardan paylaşma gafletine düşmüşler. Şehidin kıymetini davasına sadakatla bağlı olanlar bilir. Necis ağzınızla aymazlık yapmayın. Sizin bu yaptığınıza çakallarla sürüye dalıp, sabah çobanla ağlamak denir” ifadeleri kullanıldı.

“ŞEHİDİMİZİN İSMİNİ AĞZINIZA ALAMAZSINIZ”

Demirel açıklamasına “ABD’den iktidar dilenip, burası kürdistan diyenlere karşı ‘Ne kürdistanı ulan’ diyemeyip, Fırat’ın katilleri ile kahvaltı güzellemesi yapıp, Şehit yakınına edilen küfrü görmezden gelip, hain odaklarla siyasi evliliğe imza attıktan sonra şehidimizin ismini ağzınıza alamazsınız. Kirli siyasetinizi, karanlık birlikteliklerinizi şehidimizin ismini anarak gizleyemezsiniz. Hiç mi yüzünüz kızarmıyor, hiç mi utanmıyorsunuz. Bu nasıl bir fikir tutulmasıdır” ifadeleriyle devam etti.

“SENİ VE AVARELERİNİ UYARIYORUM…”

Açıklamanın son bölümüne “Bak Metin Ergun seni ve avarelerini uyarıyorum” sözleriyle devam eden Demirel, “Gittiğin yerin yolu neyse o şekilde hareket et, ülkücü hareketi ve şehidimizi kirli siyasetine alet edemezsin. Buna asla müsaade etmeyiz. Fırat sizin gösteremediğiniz tavrı gösterdiği için şehit edildi. Şunu hiçbir zaman unutmayın! Sizler terörist Demirtaş ile kahvaltı yaparken, bizler Fırat gibi mücadelemize devam edeceğiz” dedi.