Ukraynalı Mark’ın solo gösterisi beğeni topladı

Uluslararası Fethiye Çocuk Festivali’ne savaş yüzünden dans toplulukları Fethiye’de bulunamayan Ukraynalı Margot ve Mark da katıldı. İlk defa solo olarak dans eden Mark’ın gösterisi beğeni topladı.

13. Uluslararası Fethiye Çocuk Festivali dün (20 Mart) 2. Etap Sahil Bandı açılış korteji yürüyüşü ve Beşkaza Meydanı’ndaki açılış gösterileri ile başladı. Festival kapsamında farklı ülkelerden dans toplulukları Fethiye’ye gelerek Türkiye’deki topluluklar ile performanslarını sergilediler fakat koronavirüs pandemisi ve savaş nedeniyle bazı topluluklar festivale katılamadı.

“DANSIMIZLA ÜLLEKMİZİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ”

Bu yıl Ukrayna’nın Lviv ve Krasyliv kentlerinden festivale katılması planlanan 3 topluluk, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sebebiyle festivale katılamadı. Fakat etkinlikte yapılan acıkamaya göre geçtiğimiz haftalarda Lviv’den gelen Mark ve Kiev’den gelen Margot’nun festival ekibine ulaşarak dans topluluklarının Fethiye’ye gelemediğini fakat kendilerinin danslarıyla ülkelerini temsil etmek istediklerini söyledikleri ifade edildi.

Ritmik jimnastik sanatçısı olan Margot sahne zemini uygun olmadığı için dans edemedi. Yapılan açıklamada Margot’nun Ukarayna’daki Yetenek Sizsiniz yarışmasında finale kaldığı fakat savaştan dolayı finalin iptal edildiği belirtildi.

Dans gösterisini gerçekleştiren Mark’ın ise daha önce kendi topluluğu ile dans ettiği, ilk defa bugün solo performans sergileyeceği söylendi. Mark’ın gösterisi izleyiciler tarafında uzun süre alkışlandı.