TYBA Yacht Charter Show Göcek’e geliyor

Lüks teknelerin yat profesyonellerinin beğenisine sunulacağı “3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek” 6-10 Mayıs’ta Fethiye Göcek’te gerçekleştirilecek.

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) ile D-Marin Göcek Marina iş birliğinde gerçekleştirilecek olan “3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek” 6 Mayıs’ta Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek Mahallesi’nde başlayacak. 10 Mayıs’a kadar devam edecek organizasyon, Bodrum Limanı’nda demirli bir teknede yapılan toplantı ile duyuruldu.

Toplantıda konuşan TYBA Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Aysun, yerli ve yabancı ziyaretçilerin Türkiye’deki ticari yatçılık filosunu en iyi temsil edeceğini düşündükleri yaklaşık 60 tekneyi ziyaret edeceğini ifade ederek, etkinlikle filolarını daha iyi tanıtacaklarını düşündüklerini belirtti.

“TEKNE DAHA İZOLE BİR ORTAM. BU AÇIDAN İLGİ ARTTI”

Covid-19 salgınından sonra yat turizmine talebin arttığını belirten Aysun, “Tekne daha izole bir ortam. Bu açıdan ilgi arttı. Salgın sırasında daha önce tekne seyahati yapmamış olan pek çok yeni müşteri kazandık. Her şeyin bir artısı eksisi oldu. Salgın dolasıyla sektör zor zaman geçirdi. Pek çok rezervasyon iptal oldu. Negatif şeyler olduğu gibi yeni insanlar da kazandık. Türkiye’de özellikle daha önce tekne seyahati yapmamış ya da tercih etmemiş insanlar daha sağlıklı olduğu düşüncesiyle ilgi duydular. Bu da artış gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

“YURT DIŞINDAN NE KADAR İNSAN ÇEKERSEK ÜLKEMİZE KAZANDIRACAĞIMIZ DÖVİZ ARTACAKTIR”

Yurt dışı pazarlar ile rekabete değinen Aysun, Türkiye’nin bu alanda avantajları olduğunu belirterek, “Korunaklı temiz denizleri, marinaları, insanların konukseverliği, kültürel ve tarihi zenginlikleri, aynı zamanda yemek kültürüyle beraber, ekonomik olarak da bunları bir paket haline getirdiğimiz için çok iyi bir seçenek insanlar için. Biz de bunun tanıtımını artırmaya çalışıyoruz. Yurt dışından ne kadar insan çekersek ülkemize kazandıracağımız döviz artacaktır” dedi.

Toplantıya katılan diğer isimler ise; TYBA Yönetim Kurulu Üyesi Itır İpekel Tsiropoulos, D-Marin Operasyon Danışmanı Onur Ugan ve D- Marin Türkiye Charter ve Ticari İşler Müdürü Can Akaltan oldu.