Tuttukları balıkların parasını depremzedelere bağışladılar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen mezatta sattıkları balıklardan 233 bin lira gelir elde eden balıkçılar, balıkların parasını depremzedeler için bağışladı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde depremzedeler için balık mezatı düzenlendi. Dün gece (23 Şubat 2023) balığa çıkan balıkçılar, ağlarını depremzedeler için denize bırakırken, yurttaşlar balıkları değerinin üstünde alarak depremzedelere yardım etti.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak tarafından düzenlenen açık artırmada kilosu 300 lira olan balıklar, 5 ile 15 bin lira arasında satıldı. Mezattan 233 bin lira gelir elde edilirken, Muğla’nın diğer ilçelerinde de düzenlenecek olan mezatların ardından elde edilen tüm gelirin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) bağışlanacağı bildirildi.

Deprem bölgesi için yardım mezatı düzenlediklerini belirten Saylak, “Yaşadığımız depremin ardından bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Çiftçilerimizden birçok bağış aldık ve ilettik. Şimdi de balık mezatı yaparak elde edeceğimiz geliri AFAD’a bağışlayıp bir nebze de olsa depremzede vatandaşlarımızın yarasını sarmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.