TİP Migros mağazalarında eylem yaptı

Türkiye İşçi Partisi Muğla İl Örgütü, Migros’un yüzde 8 zam dayattığı işçilerin direnişine destek olmak amacıyla Migros mağazalarında eylem yaptı.

Türkiye İşçi Partisi, (TİP) Migros’un yüzde 8 zam dayattığı işçilerin direnişine destek olmak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki Migros mağazalarında eş zamanlı eylem yaptı. Bu kapsamda TİP Muğla İl Örgütü, Migros mağazalarında Migros’un dayattığı zamma tepki gösterdi.

TİP Muğla İl Örgütü sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda eylem görüntülerine yer verilerek, “Bu mağazanın depo çalışanları her şeyin fiyatı iki kat artmışken sadece % 8 zam aldılar. İstedikleri sadece saat başı ücretlerinin bir ekmek parası artmasıydı. Emekçiye bir ekmek parasını çok görenler, karşılarında TİP’i bulacaklar. İşçiler haklarını alana kadar #MigrosBoykot” ifadeleri kullanıldı.

MİGROS DEPO İŞÇİLERİ DİRENMEYE DEVAM EDİYOR

Migros’un Esenyurt’taki deposunda maaşların iyileştirilmesi ve primlerin düzenli hale getirilmesi talebiyle iş bırakan DGD-Sen üyesi bazı işçilerin işine son verildi. Migros tarafından yapılan açıklamada işten çıkarmalar doğrulanarak, “Bu çalışma koşullarını uygun bulan, işyeri sorumluluklarına saygı duyan arkadaşlarımıza kapımızın açık olduğunu önemle belirtmek isteriz” ifadelerine yer verildi.

İşçiler, taleplerine işten çıkarılanların geri alınmasını da ekleyerek eylemlerine devam ediyor.