Tıp Bayramı’nda bir doktoru darp eden uzman çavuş serbest bırakıldı

Muğla’da 14 Mart Tıp Bayramı’nda tedavi için geldiği hastanede Doktor Tahir Tarimer’i darp ettiği gerekçesiyle hakkında işlem başlatılan kişi serbest bırakıldı.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Tahir Tarimer’i hakaret ederek darp ettiği gerekçesiyle hakkında adli ve idari işlem başlatılan Uzman Çavuş A.A adli kontrol şartıyla salıverildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, yaptığı açıklamada yaşanan tartışmada şüpheli A.A’nın, “kamu görevlisine hakaret, kasten yaralama ve mala zarar verme” suçlarını işlediği iddiasıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma yürütüldüğünü hatırlattı ve şunları ifade etti:

“Soruşturma sırasında, olay mahallinin güvenlik kamerası kayıtları getirtilerek, ayrıntılı şekilde incelenmiş ve dosyadaki tüm delillerle birlikte değerlendirildiğinde, şüpheliye isnat olunan suçların vasıf ve mahiyetiyle mevcut delil durumu, özellikle güvenlik kamerası kayıtları dikkate alınarak şüpheliye adli kontrol hükümlerinin uygulanması uygun görülmüştür. Söz konusu soruşturma titizlikle yürütülmektedir.”

(Kaynak: AA)