Tarkan’ın “Geççek” şarkısına Muğla’dan destek

Megastar Tarkan, uzun süredir beklenen yeni şarkısı “Geççek”i dün akşam yayınladı. Şarkıda yer alan ifadelere tepki gösterenler de destek olanlar da oldu.

Megastar Tarkan, uzun süredir beklenen yeni şarkısı “Geççek”i dün akşam yayınladı. 24 saat geçmeden 2,5 milyondan fazla izlemeye ulaşan şarkıda yer alan sözlere muhalefet destek olurken, iktidara yakın isimler de tepki gösterdi.

“Geççek” şarkısında destek olan isimler arasında Muğla’daki belediye başkanları ve milletvekilleri de yer aldı.

MUĞLA’DAN DESTEK YAĞDI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, sosyal medyada yaptığı paylaşımda şarkıda yer alan “O çiçekten günler çok yakın inan” sözlerine vurgu yaparak, “Tarkan’a hepimize umut olan bu güzel şarkısı için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “Geççek geççek; Her şey çok güzel olacak” ifadeleriyle Tarkan’a desteklerini iletti.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, yaptığı paylaşımda Tarkan’a teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

“’O çiçekten günler çok yakın inan’ İnanıyoruz ki umutla, cesaretle ‘geççek’. Tebrikler Tarkan.”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ise şarkının “Dayan, çoğu gitti azı kaldı. Yapma! Güze, kışa boğma yazını. Yakındır sabrın zaferi Düştük evet ama kalkmadık mı? Biz hep hayata meydan okumadık mı? Sen ferah tut içini. Biz neleri atlatmadık ki” sözlerini paylaşarak, şarkıya destek oldu.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan da “Her şeyin sonu var, bu çile de bitecek” ifadeleriyle şarkıyı kendi sosyal medya hesabında paylaştı.

“HEPİMİZE İYİ GELECEK BİR ŞARKI YAZMALIYIM DEDİM”

“Geççek” şarkısı ile ilgili Radyocu Mehmet Gezegen’e konuşan Tarkan, şarkıyı insanlara bir umut olması için yaptığını belirtti.

Tarkan’ın Gezegen’e yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Bir yıl kadar önce ruh halimin çok iyi olmadığı bir dönemden geçtim. Pandemi, dünyada olup biten üzücü olaylar, insanlığın endişe verici gidişatı, doğanın yok edilişi gibi bir sürü şey beni çok olumsuz etkilemiş, umudumu kaybeder gibi olmuştum. O anlarda bu şarkının melodi ve sözleri içimde yankılandı. ‘Geççek geççek elbet bu da geççek, gör bak umudun gününü gün etçek.’ Hepimize iyi gelecek bir şarkı yazmalıyım dedim.”