Tarım Güçbirliği Kooperatifi, bir zincir market ile sözleşme imzaladı

Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi, tarımsal kooperatif ürünlerinin mağazalarda satılması için bir zincir market firması ile sözleşme imzaladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Tarım Güçbirliği Kooperatifi, kooperatif ürünlerinim uygun fiyata ve daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla bir zincir market firması ile sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında tarımsal kooperatif ürünleri, zincir marketin mağazalarında satılacak.

“TÜKETİCİ DE KALİTELİ ÜRÜNE DAHA UYGUN FİYATA ULAŞACAK”

Konuya ilişkin konuşan Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi Başkanı Fatih Öztürk, “Büyükşehir Belediye’miz öncülüğünde kurduğumuz Muğla Tarım Güçbirliği ile çok önemli bir projeye daha imza attık. Muğla’nın ürünlerini zincir market sayesinde geniş kitlelerle buluşturacağız. Hem üretici, hem kooperatiflerimiz kazanacak. Tüketici de kaliteli ürüne daha uygun fiyata ulaşacak” ifadelerini kullandı.

“TARIMDA ÜRETMEYE, KOOPERATİFLERİMİZLE BU YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, Muğla’da ortaya koydukları modelle birliktelikle üreticinin de tüketicinin de kazanacağını söyleyerek, “Tarımsal üretimde baştan beri hedeflediğimiz Muğla’mızın bereketli topraklarında üretilen birbirinden değerli, kaliteli ürünlerin tüm vatandaşlarımıza ulaşması, üreticimizin alnının terinin karşılığını almasıydı. Bu işbirliği ile bu hedefimiz için büyük bir adımı attık. Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi’miz üreticilerimizden aldığı güçle emin adımlarla yoluna devam ediyor. Tarımda üretmeye, kooperatiflerimizle bu yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.