Seydikemerli ressam tablolarının gelirini depremzedelere bağışladı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşayan ressam ve heykeltıraş Ali Rıza Başarır, orman yangınları ile ilgili resmettiği tabloların satışından elde edilecek geliri; depremzedelere bağışladı.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşayan ressam ve heykeltıraş Ali Rıza Başarır, Ege ve Akdeniz’de çıkan orman yangınlarını akrilik boya ile resmettiği 27 tabloyu satışa çıkardı.

Muğla Valiliği, Seydikemer Kaymakamlığı ve Seydikemer Belediyesinin koordinesinde satışı yapılacak olan tablolardan elde edilecek tüm gelirin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) hesaplarına yatırılacağını belirtildi.

Başarır, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Taşın altına elimizi koymanın tam zamanı. Millet olarak, halk olarak şu sıkıntılı günlerimizi savuşturmamız lazım. Biz daha ne sıkıntılı günler geçirdik. Bunu da savuşturacağız. Devletim kuvvetli, devletim güçlü. Allah, devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Başarır, resimlerden ikisinin satışının gerçekleştiğini, ücreti AFAD’ın hesabına yatırdıklarını ifade etti.

Seydikemer Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise; “Seydikemer’in ünlü ressam ve heykeltraşı Ali Rıza Başarır, Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarını resmettiği tabloları satışa çıkardı. Resimlerden elde edilecek gelir ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremden etkilenen depremzedeler için bağışlanacak. Belediye’mizin resmi Facebook hesabından 21 Şubat Salı günü itibariyle saat 09.00-19.00 saatleri arasında resimler satışa sunulacak. Resimlerin satış fiyatı 3 bin TL’den başlayıp saat 19.00’a kadar yorumlarda en yüksek fiyatı veren kişiye satılacak. Resmi alan kişiler ücretlerini AFAD’ın depremzedeler için paylaştığı hesap numaralarına yatıracak. Alıcılar dekontlarını Seydikemer Belediyesi’nin WhatsApp numarası 0 544 656 48 48’e atabilirler ya da 0252 656 10 75 numarasını mesai saatlerinde arayıp bilgi alabilirler. 110×90 ve 90×70 boyutlarında akrilik boyayla yapılan orijinal olan tablolar, 21-26 Mart Orman Haftası’nda sergilendikten sonra 15 Nisan’da alıcılara teslim edilecek” ifadeleri kullanıldı.