Seydikemer’e “Dünya Engelliler Köyü” kurulacak

Seydikemer’de inşa edilmesi planlanan Dünya Engelliler Köyü’nün ruhsatı Fethiye İşitme Engelliler Derneği’ne teslim edildi.

Fethiye İşitme Engelliler Derneği tarafında Seydikemer’in Eşen Mahallesinde yapılması planlanan Dünya Engelliler Köyü Projesi’nde ilk adım Dünya Engelliler Günü’nde atıldı. 3 Aralık’ta Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, projenin ruhsatını Fethiye İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Can Gündüz’e teslim etti.

“ENGELLİLER İÇİN MODERN BİR TATİL KÖYÜ”

Proje hakkında açıklama yapan Gündüz, engellilerin ailelerinin de yaralanabileceği Dünya Engelliler Köyü’nün Seydikemer’in turizm çeşitliliğine de katkı sağlayacağını ifade etti. 62 dönümlük hazine arazisi üzerine inşa edilecek projenin engelliler için bir tatil köyü işlevi göreceğini söyleyen Gündüz sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya Engelliler Köyü adını verdiğimiz projede, engellilerin yararlanabileceği tarım arazileri olacak. Yine hayvan besleme çiftlikleri yer alacak. Engelliler için modern bir tatil köyü olacak. Böylece engelliler bu ortamda rehabilite olacak, aileler de tatil yapacak. Projenin hayata geçmesinde bizlere destek olan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e ve Seydikemer Belediyesine teşekkür ediyorum.”