Seydikemer’deki yangın kısmen kontrol altına alındı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde dün başlayan ve etkisini sürdürmeye devam eden orman yangını, helikopterle yapılan havadan müdahale sonucu kısmen kontrol altına alındı.

Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Arifler Mahallesi’nde yer alan kızılçam ormanında dün 16.00 sıralarında başlayan orman yangını bu sabah helikopterlerin havadan müdahalesi sonucunda kısmen kontrol altına alındı.

Dün başlayan yangına bölgedeki yurttaşların ihbarı sonucu havadan 1 helikopterle karadan da 2 arazöz, 2 su tankeri, 3 dozer, 2 itfaiye aracı ve orman işçileri ile müdahale edildi. Yangın dün akşam saatlerinde kontrol altına alınmasına rağmen gece yeniden etkisini sürdürmeye başladı. Günün ilk ışıklarıyla havadan müdahalesi yeniden başladı ve yangın yeniden kontrol altına alındı.

“BÜYÜK DESTEK GELDİ”

Çevre ilçelerden gelen yardımlar için teşekkür eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Fethiye, Kaş, Elmalı ve civar ilçelerden büyük destek geldi. Esnaflarımız, iş adamlarımız, duyarlı vatandaşlarımız adeta bir seferberlik oluşturdu. İlçemiz adına herkese içtenlikle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BEŞKAZA DAYANIŞMASI GÖSTERMEK İÇİN… “

Seydikemer’deki yangın bölgesine giden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü ziyaret etti. Karaca, “Beşkaza dayanışması göstermek için, Seydikemer’deki yangın bölgesindeyiz” dedi.