Seydikemer’de sobadan zehirlenen kadın yaşamını yitirdi

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen bir kadın hayatını kaybetti.

Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Kadıköy Mahallesi’nde yaşayan Nural Ünsal ve Süllü Ünsal çifti sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Çift yakınları tarafından yataklarında hareketsiz halde bulunurken, olay yerine gelen sağlık ekipleri 57 yaşındaki Nural Ünsal’ın hayatını kaybettiğini tespit etti.

Süllü Ünsal ise, Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

Meteoroloji, bölgede kuvvetli rüzgar beklendiği için; ağaç ve direk devrilmeleri, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı yurttaşları uyarmıştı.

Açıklamanın tamamı şu şeklide: 

“Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; rüzgârın Muğla’da 08.02.2022 Salı gününden itibaren güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 09.02.2022 Çarşamba günü kuvvetli rüzgarın yönünün kuzey ve kuzeydoğuya (poyraz) döneceği, 10.02.2022 akşam saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde kısa süreli fırtına şeklinde esmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”