Seydikemer Belediyesi çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Seydikemer Belediyesi, çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi. Eğitimlerde iş ortamında meydana gelebilecek kazalar ve korunma yöntemleri ele alındı.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde Seydikemer Belediyesi çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. Eğitimler, Seydikemer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Belediye Toplantı Salonunda, İş Güvenliği Uzmanı Kübra Orçun ve Yılmaz Öncel tarafından verildi. Eğitimde ayrıca İş Yeri Hekimi Uğur Çomak tarafından genel sağlık kontrolü yapıldı.

Eğitimde iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, çalışanların karşı karşıya kaldığı mesleki riskler ve ile bu risklere karşı alınması gereken tedbirler ele alındı.

YAKUP OTGÖZ: EN UFAK İHMAL İNSAN HAYATINA ETKİ EDEBİLİR

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Seydikemer’imize en iyi hizmeti verebilmek için gece gündüz demeden hep birlikte çalışıyoruz. Bu süreçte çalışan personellerimizin sağlığı her şeyden önemli. Çalışma alanlarının iş güvenliğine uygun hale getirmek, alınması gereken tedbirler ve uyulması gereken kurallar önem arz ediyor.

En ufak bir ihmal maalesef insan hayatına etki edebilir. Bizim için öncelikli olan insan hayatı ve sağlığı. Bu konuda bilinç oluşturmak amacıyla İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi verdik. İnşallah çalışan personellerimiz en iyi şekilde bu eğitimlerden faydalanırlar” ifadelerini kullandı.