Sel baskınları ile ilgili belediyelerden açıklama

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Marmaris Belediyesi yaşanan sel baskınları ile ilgili açıklama yaptı.

Marmaris ve Bodrum’da gece boyunca devam eden dolu ve yağmur yağışı nedeniyle ilçelerde su baskını ve seller medyana geldi. Muğla Büyükşehir Belediyesi, yapılan çalışmalarla ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “İlimizde yaşanan şiddetli yağmur ve dolu yağışı sonucunda ekiplerimizin dün akşam saatlerinden itibaren yoğun müdahalesi devam etmektedir.

Marmaris İlçemizde; Turunç-içmeler Mahalleleri arasında yol temizliği, Asparan yol temizliği, İçmeler Mahallesi Barbaros Caddesi yol temizliği devam etmektedir. 2 mahsur kalmaya, 71 su baskınına, 53 Kanalizasyon ve yağmur suyu ızgarası tıkanıklığına müdahale edilmiştir. Bodrum İlçemizde; 1 mahsur kalma olayına, 12 kanalizasyon taşmasına ve 50 su baskını olayına müdahale edilmiştir. Tüm ilçelerimizde ekiplerimiz hazır ve çalışmalarına devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dendi.

Bodrum Belediyesi ise bir açıklama yaparak yaşadıkları doğa olayına karşı sahada çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Acil durumlar için 444 00 48 numaralı hattan vatandaşların Bodrum Belediyesi’ne ulaşabileceği söylendi.

Marmaris Belediyesi de belediye personelinin sıkıntılı noktalara müdahalede bulunduğunu söyledi.