Pınar Gültekin’in cinayetinin 6. Duruşması görülüyor

Pınar Gültekin’in Cemal Metin Avcı isimli erkek tarafından katledilmesine ilişkin davanın 6. duruşması bugün görülüyor: “Yakılmadan önce maktulün hayatta olduğu anlaşılmıştır.”

Muğla’da, Pınar Gültekin’in Cemal Metin Avcı isimli erkek tarafından katledilmesine ilişkin davanın 6. duruşması bugün Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam ediyor. Muğla Adalet Sarayı önünde polis ekiplerince güvenlik önlemleri alınırken, duruşmayı Gültekin’in ailesinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve kadın dayanışma grupları da takip ediyor.

ADLİ TIP RAPORU OKUNDU

Mahkemede okunan adli tıp raporunda, “Yakılmadan önce maktulün hayatta olduğu anlaşılmıştır” denildi.

4 KİŞİ DAHA SANIK OLARAK İFADE VERECEK

Davanın 6. duruşmasında, cinayetten sonra olay yerine giderek delilleri gizlemeye çalıştıkları suçlamasıyla haklarında iddianame hazırlanan sanığın annesi Ayten Avcı ve babası Selim Avcı, eski eşi Eda Karagün ile ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın sanık olarak savunmalarının alınacağı belirtildi.

“6 MAHKEMEDİR BOŞUNA GİDİP, GELİYORUZ”

Duruşma öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, “Sürecin başından beri caninin yalnız olmadığını söylüyorduk. Neticede söylediğimiz oldu. Deliller ortada. Katilin annesinin ve ortağının içtiği sigaranın izmaritleri, Pınar’ın öldürüldüğü varilde bulundu. Biz sadece delil kararttıklarını değil cinayete de iştirak ettiklerini söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Dosyalar bugün birleşecek. 6 mahkemedir boşuna gidip, geliyoruz” ifadelerini kullandı.