Oyuncu Kazım Akşar, Akyaka’da toprağa verildi

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi’nde hayatını kaybeden oyuncu Kazım Akşar, Akyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 70 yaşındaki oyuncu Kazım Akşar için Akyaka Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi.

Akşar’ın cenaze törenine oyuncunun yakınlarının yanı sıra çok sayıda yurttaş da katıldı.

Akşar’ın naaşı, mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

KAZIM AKŞAR KİMDİR?

Kazım Akşar, 23 Ağustos 1953 tarihinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde doğdu. 1970 yılında radyoda “Çocuk Saati” programına girdi. Radyoda, Arkası Yarın, Mikrofonda Tiyatro’da, oyuncu ve yönetmen olarak yer aldı. 1978 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro yüksek bölümünden mezun oldu. 1979 yılında Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak çalışmalara başladı.

1986-1987’de İngiltere’ye devlet tarafından gönderildi. National Theatre’da Peter Hall ile beraber; Entertaining Strangers (David Edgar), The Winter’s Tale (Shakespeare), The Tempest (Shakespeare) ve Cymbeline (Shakespeare) oyunlarında yardımcı olarak çalıştı. 1988 yılında Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünde, 4 yıllık eğitmenlik yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Dialog Anlatım İletişim Okulu’nda eğitmenlik yapmaya devam ediyordu. Akşar, Devlet Tiyatroları dışında Tiyatro İstanbul, Tiyatro Ayna gibi özel tiyatrolarda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.