Otgöz: Yangını kontrol altına alma çabaları sonuç verdi

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer’e bağlı Çökek Mahallesi’nde çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını duyurdu.

Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Çökek Mahallesi’nde devam eden orman yangını hakkında açıklama yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Çökek Mahallesi Boyalı Mevkiinde dün gündüz saatlerinde sakin havayı fırsat bilip Orman İşletme, İtfaiye ve vatandaşlarımız ile birlikte bütün gücümüzle mücadelemizi sürdürdük. Gece başlayan rüzgara karşı gerekli bütün önlemler alınarak kontrol altına alma çabaları sonuç verdi” ifadelerini kullandı.

Soğutma çalışmaları için olumlu hava şartlarının avantajını vurgulayan Otgöz, “Yangını olumlu hava şartları ile kontrolden çıkarmadan soğutmaya devam ediyoruz” dedi.

BELEDİYEDEN YARDIMDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜR

Seydikemer Belediyesi’nden yapılan açıklamada; bölgede su, gıda ve ilaca ihtiyaç olmadığı belirtilerek, yardımda bulunan herkese teşekkür edildi.

Seydikemer Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

 “Duyarlı vatandaşlarımız. Sosyal medyada sık görülen Acil su, gıda veya ilaç gerekli gibi paylaşımlar asılsız olup stoklarımız da vardır. Lütfen bilgi kirliliğine sebep olmayalım. Su, gıda veya ilaç stoklarımızdan bölgeye ulaştırılıyor. Su, gıda, fener, ayakkabı vb yardım yapanlar kadar sosyal medya veya ulaşabildikleri her yöntemle sahada ki ekiplere moral veren herkese sonsuz teşekkürler.”