Osman Gürün Sevgi Çoğaltır Plastik Sanatlar Sergisi’ni ziyaret etti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde kendi portresinin de sergilendiği Sevgi Çoğaltır Plastik Sanatlar Sergisi’ni ziyaret etti.

12 Şubat 2022’de Muğla Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği iş birliği ile Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde Sevgi Çoğaltır Plastik Sanatlar Sergisi’nin açılışı yapılmıştı. 50 sanatçının suluboya resim ve seramiklerden oluşan eserlerinin yer aldığı sergiyi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de ziyaret etti.

Sergide kendi portresi ile karşılaşan Gürün Twitter hesabından şunları söyledi: “Sevgi Çoğaltır Plastik Sanatlar Sergisi’ni gezerken kendimi görmek bana sürpriz oldu. Tüm sanatçılarımıza bu güzel eserleri için teşekkür ediyorum. Sizlerin de bu sergiyi görmenizi tavsiye ederim.”

SERGİ 20 ŞUBATA KADAR DEVAM EDECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamaya göre sergi 20 Şubat’a kadar her gün saat 10:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Ayrıca İzmir Suluboya Ressamları Derneği tarafından sergi süresince canlı sunumlar yapılacak. Muğla ile ilgili üretilen eserler ise daha sonra sergilenmek üzere Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bırakılacak.