Osman Gürün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayarak, sağlık çalışanlara hak ettikleri değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında en büyük zenginliğin sağlık olduğunu söyleyen Gürün, yıllarca doğduğu şehirde vatandaşlarına hizmet etmiş biri olarak da bu mesleği seçmekten gurur duyduğunu ifade etti.

Gürün mesajında şu ifadelere yer verdi: “Dünya üzerindeki birçok mesleğin eğitimi, saygınlığı, yararı düşünüldüğünde belki de içlerinde insanı en yakından ilgilendiren meslek sağlıkla ilgili olanlardır. Çünkü malzemesi insan ve insan sağlığıdır. Tıp eğitimi alarak yıllarca doğduğu şehirde vatandaşlarına hizmet etmiş, yaralara merhem olmaya, insan sağlığı için bir şeyler yapmaya çalışmış biri olarak bu mesleği seçmekten dolayı gurur duyuyorum.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA HAK ETTİKLERİ DEĞERİ VERMELİYİZ”

Sağlık çalışanlarının kolay yetişmediğini ifade eden Gürün, sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalmalarına izin verilmemesi gerektiğini söyledi: “Uzun bir eğitim sonunda yetişen, sağlığımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın kıymetini bilmeli, onlara hak ettikleri değeri ve haklarını vermeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözündeki güvenle onların arkasında durmalıyız. Pandemi dönemi de göstermiştir ki sağlığımız, sıhhatimiz fedakârca, kahramanca çalışan sağlık çalışanlarımıza emanettir. Sağlık çalışanlarımızın şiddete maruz kalmasına, istifa ederek yurt dışına gitmesine izin vermemeliyiz. Çünkü bir doktor, hemşire kolay yetişmez ve her sağlık çalışanın yeri de hemen dolmaz.

Bu duygu ve düşüncelerle insan sağlığı için gecesine gündüzüne katan, salgınla mücadelede emekleri ile fark yaratan, bizlerin sağlığı için sevdiklerinden ayrı kalan tüm sağlık emekçilerimizin, meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. İyi ki varsınız. Sizler için ne yapsak azdır.”