Osman Gürün Köyceğiz’de sel mağdurlarını ziyaret etti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Köyceğiz ilçesindeki yoğun yağışların ardından mağdur olan vatandaşları ziyaret etti.

Muğla’da 9-15 Ocak arasında etkili olan aşırı yağışların ardından Köyceğiz ilçesinde yer alan Namnam Çayı, Yuvarlakçay ve Kargıcak derelerinden akan sular, Köyceğiz Gölü’nün taşmasına neden olmuştu. Gölün taşmasının ardından sahil şeridine yakın evleri ve iş yerlerini su basmıştı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Köyceğiz’de evleri ve iş yerleri zarar gören vatandaşlarla bir aya geldi. Vatandaşları dinleyen Gürün, Büyükşehir Belediyesi olarak imkanları ölçücüsünde yardımcı olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti.

Gürün’e Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, İYİ Parti Köyceğiz İlçe Başkanı Zekeriya Erek ve CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Nazım Şardoğan eşlik etti.

GÜRÜN: BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK VATANDAŞLARIN YANINDAYIZ

Gürün, zorluklara karşı Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların yanında olduklarını dile getirdi. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Gürün, “Muğla olarak ilk önce orman yangınlarını yaşadık. Şimdi de dolu ve aşırı yağmur yağışlarına maruz kaldık. Orman yangınları sonrasında mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini karşıladığımız gibi yağışlardan mağdur olan vatandaşlarımızın da tüm ihtiyaçlarını karşılamak için ilk günden bu yana çalışıyoruz. Bizler bu şehri birlikte paylaştığımız vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Mutlu günlerde nasıl birlikteysek başımıza gelen olumsuzluklarda da birbirimize daha sıkı sarılıp daha büyük bir birliktelik örneği göstermeye devam edeceğiz” dedi.