Osman Gürün, geçici hayvan bakımevini ziyaret etti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla geçici hayvan bakımevini ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde gerçekleştirilen program dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ayrıca programa; Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Nilüfer Caner 100 Yaş Evi üyeleri, anaokulu, kreş öğrencileri ve yurttaşlar katılım sağladı.

“HAYVANI SEVEN, İNSANLARA DA AYNI SEVGİYİ GÖSTERECEKTİR”

Gürün yaptığı konuşmada; hayvan sevgisine vurgu yaparken, hayvan hakları yasasının da etkin olarak uygunlanması gerektiğine değindi: “Can dostlarımız hayatı birlikte paylaştığımız yakın arkadaşlarımız olarak büyük önem arz ediyor. Onlarla aynı şehri paylaştığımızı unutmadan, gereken özeni göstermeliyiz. Burayı her yaştan insan gelip ziyaret ediyor. Bizim için özellikle çocuklarımızın ziyaretleri çok önemli. Her konuda olduğu gibi küçük yaştan itibaren çocuklarımıza hayvan sevgisinin aşılanması toplumsal olarak da bizim daha huzurlu bir sosyal hayata kavuşmamızı sağlayabilir. Hayvanı seven, değer veren insanlara da aynı sevgi ve değeri gösterecektir. Bu bilinçle bizde Büyükşehir Belediyesi olarak onların yanında olup, şehrimizde daha kolay bir yaşam sürmeleri için çalışmaları yapıyoruz. Bunların yanı sıra sorumlular tarafından hayvan hakları yasasının etkin olarak işletilmesi ve gereken önlemlerin artarak alınması gerekmektedir.”