Osman Gürün Fethiye’de altyapı çalışmalarını inceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye’de devam eden Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattı, atık su arıtma tesisi kapasite artışı ve içme suyu hattı çalışmalarını inceledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Fethiye’de devam eden altyapı çalışmalarını incelemek için 8 Nisan Cuma günü Fethiye’yi ziyaret etti. Gürün’e Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir eşlik etti.

Gürün, Fethiye ziyaretinde Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattı, atık su arıtma tesisi kapasite artışı ve bölgede devam eden içme suyu hat çalışmalarını yerinde inceleyerek son durumları hakkında bilgi aldı.

HİSARÖNÜ-OVACIK MAHALLESİ’NDE 113 METRE KANALİZASYON HATTI TAMAMLANDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Fethiye’de Hisarönü-Ovacık Mahallesi’nde yapılan 121 kilometrelik kanalizasyon hattı güncel kur ile 143 Milyon 566 Bin TL’ye mal olacağını söyledi. Proje kapsamında şimdiye kadar 112 bin 999 metre kanalizasyon, 2 bin 511 adet muayene bacası, 2 bin 800 adet parsel bacası imalatı ve üç adet Terfi Merkezi imalatının da yüzde 93’ü tamamlandığı ifade edildi.

Çalışmaların ardından bozulan yollarda da 5 bin 792 metrekare beton/kilitli parke taşı tamiratı, 75 bin 252 metrekare de asfalt tamiratı yapıldığı açıklandı.

FETHİYE ATIK SU ARITMA TESİSİ 116 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

Yapılan açıklamada, kanalizasyon projesinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve güncel kur ile 116 milyon 196 bin 737 TL’ye mal olacak olan Fethiye Atık Su Arıtma Tesisi Kapasite Artış Projesi’nin de ilerlediği söylendi. Buna göre projenin genel tamamlanma oranı da yüzde 63 oldu.

Projenin tamamlanması ile 25 bin metreküp/gün kapasiteye sahip olan Fethiye Atık Su Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin 50 bin metreküp/güne çıkacağı ifade edildi. 125 bin kişiye hitap eden tesisin, projenin ardından 250 bin kişiye hitap etmesi planlanıyor.

3 BİN 150 METRE İÇME SUYU ŞEBEKESİ HATTI TAMAMLANDI

Yapılan açıklamada, Fethiye’de İnönü ve Mustafa Kemal Bulvarı ile Çarşı ve Atatürk caddelerini kapsayan içme suyu hat çalışmalarının sürdüğü söylendi. 6 bin 360 kilometre içme suyu şebeke hattının 3 bin 150 metresini tamamlandığı ve 442 adet abone hattının da 166’sı yenilendiği ifade edildi.