Ortaca’da silahın kazara ateş alması sonucu bir polis şehit oldu

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, meslektaşının temizlediği silahın kazara ateş alması sonucu bir polis memuru yaşamını yitirdi.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliğinde görevli Ö.K’nin temizlik yaptığı silahının kazara ateş alması sonucu aynı birimde görevli 48 yaşındaki polis memuru Aytaç Babayiğit ağır yaralandı.

Ortaca Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Babayiğit, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Babayiğit’in cenazesi, tören için Muğla Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak polis konvoyuyla İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Müdürlük bahçesinde saygı duruşunda bulunulmasının ardından görevleri başında şehit olan teşkilat mensupları için dua edildi.

Törene Babayiğit’in eşi Melda, çocukları Ecrin, Ceylin ve Hakkı Babayiğit ile yakınları, Muğla Valisi Orhan Tavlı, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, CHP Muğla milletvekilleri Süleyman Girgin ve Suat Özcan, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, şehit aileleri, kurum müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ve polisler katıldı.

Tören sonrası Babayiğit’in cenazesi, son yolculuğuna uğurlanmak üzere memleketi Aydın’ın Efeler ilçesine gönderildi.

Törene katılan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Ortaca ilçesinde meslektaşının temizlediği tabancadan çıkan kurşunla şehit olan polis memuru Aytaç Babayiğit için Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törene katıldık. Şehit polis memurumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesi, sevenleri ve polis teşkilatına baş sağlığı diliyorum” ifadeleriyle taziye mesajını iletti.

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Babayiğit’e rahmet diledi:

“Ortaca ilçemizde geçirdiği kaza sonucu şehit olan polis memurumuz Aytaş Babayiğit’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi, sevenleri ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.”