Ortaca’da Atatürk ve Öğretmenler Günü konulu pul sergisi açıldı

Muğla’nın Ortaca ilçesinde “Atatürk ve Öğretmenler Günü’’ konulu pul sergisi açıldı. Muğla PTT Başmüdürlüğü ve Ortaca Özel Çözüm Koleji Anadolu Lisesi iş birliği açılan sergiye halk yoğun ilgi gösterdi. 

Ortaca Özel Çözüm Koleji Anadolu Lisesi kampüsünde gerçekleştirilen serginin açılışını, Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Muğla PTT Başmüdürü Abdullah Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, PTT Ortaca Müdürü Cemal Demirtaş ve Okul Müdürü İsmet Sayan yaptı.

TÜRKİYE DE İLK PUL SINIFI OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYAN SERGİ

Pul koleksiyoneri Kaan Balbaşoğlu da sergi açılışında kendine ait pul koleksiyonu ile öğrencilere destek verdi. Koleksiyoner Kaan Balbaşoğlu ise Türkiye’nin ilk pul sınıfının burada olmasından onur duyduğunu söyledi.

Sergiye gerekli desteği vermekten memnun olduğunu belirten Balbaşoğlu, “İnşallah bütün Türkiye’de bu tür sınıflar açılır, iletişim artar ve genç nesilleri yeniden pul kültürüne aşina hale getiririz. Pul, kültürdür. Tüm gençlere kültürlerini geliştirmeleri ve kendi gönül zenginlikleri için pul koleksiyonunu tavsiye ediyorum” dedi.

Sergi, 27 Kasım’a kadar açık kalacak.