‘Orman Yangınları Çalıştayı’nın 2’ncisi düzenleniyor: “Küllerimizden Doğuyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak 2019 yılında yapılan Orman Yangınları çalıştayının 2’ncisi düzenliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak 2019 yılında yapılan Orman Yangınları çalıştayının 2’ncisi “Küllerimizden Doğuyoruz” temasıyla düzenleniyor. Çalıştayda; yeniden inşa ve rehabilitasyon, orman yangınlarında havadan müdahale esasları gibi konular ele alınacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ülkeyi etkileyin tüm bu yangın olaylarının bir afete dönüşmemesi için gerekli önlemelerin alınması ve yangınların büyümesinin önüne geçilmesi için çözüm arıyor. 2019 yılında Türkiye’de Belediyeler tarafından düzenlenen ilk “Orman Yangınları Çalıştayı” organize edilmişti. Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan çalıştay, 28 Ağustos tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

KEMAL KILIÇDAROĞLU ÇALIŞTAYA KATILACAK

2020 yılında pandemi tedbirleri nedeniyle gerçekleştirilemeyen “Orman Yangınları Çalıştayı” bu yıl normalleşme adımlarının atılması ile birlikte 1 yıllık aranın ardından tekrar düzenlenecek. Çalıştaya, 11 büyükşehir belediye başkanının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

ÇALIŞTAY RAPORLAŞTIRILARAK YURTTAŞLARA SUNULACAK

Çalıştayda tartışılan konular, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından rapor haline getirilerek sonuç bildirgesi olarak yurttaşlarla paylaşılacak.

%68 orman varlığıyla Türkiye’nin en yeşil şehirlerinden biri olan Muğla, çıkan orman yangınları nedeniyle %8’lik orman alanı kaybetmişti.