Nurettin Şeyhmusoğlu Bodrum’da bir kadını taciz ettiği için üçüncü defa tutuklandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Tuğçe Çelik’i taciz ettiği için daha önce iki defa tutuklanan Nurettin Şeyhmusoğlu, Çelik’in babasını darp edip bir komşusunu bıçakla yaraladığı için üçüncü defa tutuklandı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Nurettin Şeyhmusoğlu isimli erkek, Tuğçe Çelik ve ailesini taciz ettiği için iki defa ceza almıştı. Dün ise Şeyhmusoğlu Çelik’in yaşadığı yere giderek Çelik’in babasını darp etti ve bir komşusunu bıçakla yaraladı. Hastaneye kaldırılan komşunun, geçirdiği ameliyatın ardından bazı iç organları zarar gördü.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Nurettin Şeyhmusoğlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Tuğçe Çelik, 2020 yılında, Pınar Gültekin’in öldürülmesinin ardından, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Nurettin Şeyhmusoğlu isimli erkeğin kendisini ve ailesini bir buçuk yıldır taciz ve tehdit ettiğini duyurmuştu. Çelik, şikayetçi olmasına rağmen Nurettin Şeymusoğlu hakkında işlem yapılmadığını ifade etmiş ve “Bugün yaşanan ve kendi yaşadıklarımdan korktuğum için bunları yazıcam ben zarar görmek, ölmek istemiyorum!” demişti.

Bunun üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik’in paylaşımı ile ilgili soruşturma başlattığını ve şahsın tutuklandığını açıkladı. 2020 Eylül ayında yapılan mahkemede ise Şeyhmusoğlu elektronik kelepçe ile serbest bırakıldı.

Çelik’i ve ailesini bu süreçte taciz etmeye devam eden Şeyhmusoğlu ikinci defa tutuklandı fakat altı aylık hapis cezasının ardından yeniden serbest kaldı.