MUSKİ Seydikemer’de 10 bin 300 metre dere temizliği yaptı

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 10 bin 300 metre dere temizliği yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde devam eden dere temizliği çalışmaları kapsamında, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 7 ayrı noktada 10 bin 300 metre dere temizliği yaptı.

Dere temizliği çalışmaları; Kumdibi Mahallesi, Hal Yolu Caddesi, Halit Ölmez Caddesi, Kumluova 201 Sokak, Letoon Caddesi, Tanır Caddesi ve Aydın Caddesi’nde yer alan derelerde gerçekleştirildi.

SU BASKINLARINA KARŞI KRİTİK ÖNLEM

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, dere temizliklerinin kış aylarında meydana gelebilecek su baskınlarına karşı alınan kritik önlemlerden olduğu vurgulanırken, bu çalışmaların il genelinde rutin olarak devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Genel Müdürlüğümüz olarak yıl boyunca rutin olarak dere temizliği çalışmaları yapıyoruz. Kış aylarında yağışlar sonrası yaşanabilecek olası taşkınlara karşı ve yaz aylarında meydana gelebilecek kötü kokunun önlenmesi amacıyla ekiplerimiz aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kurulduğumuz günden bu yana yaklaşık 900 bin metre dere temizlik çalışması yaptık. Bu çalışmalar sayesinde taşkınlardan korunurken, çevre temizliği konusunda da katkıda bulunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.